KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyrer 13486245
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:44:13
900 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr