Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 15406017



*

nr 1540 6017


ETCHING

Paul Cézanne, efter. "Portrait de peintre Armand Guillaumin au pendu". No signature. Image dimensions: 15, 5x12 cm, unframed,


Paul Cézanne, efter. "Portrait de peintre Armand Guillaumin au pendu". Ej signerad. Bildmått: 15,5x12 cm, oramat löst blad


Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday May 15 2023
at 20:13:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/5 22:28:00 1      100 kr
15/5 19:31:01 2      600 kr
15/5 20:07:51 3      500 kr
15/5 20:07:51 2      600 kr (Robot)
15/5 20:08:14 3      Vinnande bud
15/5 20:09:22 3      justering av budtak
15/5 20:09:41 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsning etsningar grafik oramat löst blad paul cézanne
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr