KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763215
*
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 18:11:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 14:54:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:19
*
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Läs mer om Harald Norrby
nr 1576 3215
Harald Norrby
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, "Sommar vid ån". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född på Gotland 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 14:54:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Norrby
Harald Norrby, svensk bildkonstnär, författare, illustratör och konservator född pÃ¥ Gotland 1928.Läs mer om Harald Norrby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland harald norrby motiv från gotland olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:19