Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9579707



*

nr 957 9707


Cecilia Frisendahl

(1922-2014), Sverige


Etsning, Cecilia Frisendahl (f. 1922), 130/310, motivet: 35x39


Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 april 2015
kl 19:28:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/4 14:41:26 1      450 kr
23/4 14:42:44 1      600 kr
24/4 10:23:22 2      150 kr
24/4 10:23:22 1      200 kr (Budbetjänt)
24/4 10:23:47 2      250 kr
24/4 10:23:47 1      300 kr (Budbetjänt)
24/4 10:24:07 2      350 kr
24/4 10:24:07 1      400 kr (Budbetjänt)
24/4 10:24:26 2      500 kr
24/4 10:24:26 1      600 kr (Budbetjänt)
24/4 10:24:44 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Cecilia Frisendahl

Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.

Läs mer om Cecilia Frisendahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5373 Etsning
    "Charta Marina 1539, (eftertryck). Bildmått: 40x61..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 20:47
  • 5083 Etsning
    Christian Lepére (f. 1942), Frankrike. "Playa del ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 20:24
  • 5132 Etsning
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kungsfiskare. ..//
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 18:35
  • 5325 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934), Sverige. Pingviner. ..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 18:17
  • 5303 Träsnitt
    Åke Pettersson (NÅW) (f. 1925), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 20:32
  • 5315 Träsnitt
    Japan, 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 32x32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 oktober kl 20:10




Ladda ner broschyr