![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688046
*
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:31:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 23:33:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23
*
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 23:33:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Arne Björkegren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23