KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7314527
*
nr 731 4527
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Tusch, 2 st, Sven Rydén (f. 1925), Nybrokajen & man i rullstol
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:11:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 16:39:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
8044 Tuschtavlor
2 st, H du Zhenglin, Kina, 1900-tal, Kalligrafi, e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:35
*
Sven Rydén
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
nr 731 4527
Sven Rydén
(f. 1925), Sverige
Tusch, 2 st, Sven Rydén (f. 1925), Nybrokajen & man i rullstol
Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 16:39:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven rydén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
8044 Tuschtavlor
2 st, H du Zhenglin, Kina, 1900-tal, Kalligrafi, e..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:35



