KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417101
nr 1641 7101
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1936, vinterlandskap. Olja på pannå, 38x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 september 2024
kl 19:43:09
9/9 19:31:00