Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13898711



*

nr 1389 8711


MIXED MEDIA

Bokstav, antique. Subject: 18x14, outer dimensions including frame: 29x29,


Bokstav, antik. Ej signerad. Motivet: 18x14, yttermått inklusive ram: 29x29 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday April 5 2021
at 20:38:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/3 10:05:11 1      100 kr
1/4 22:39:50 2      200 kr
5/4 10:21:07 1      200 kr
5/4 10:21:07 2      200 kr (Robot)
5/4 10:22:15 1      250 kr
5/4 18:57:04 3      Vinnande bud
5/4 20:23:47 4      400 kr
5/4 20:23:47 3      450 kr (Robot)
5/4 20:25:21 4      600 kr
5/4 20:25:21 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller antik blandteknik bokstav ej signerad vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr