Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 16537284



*

nr 1653 7284


SCULPTURES

one pair, ceramics, monkeys, contemporary production. Height: 28 cm,


Ett par, Keramik, Apor, nutida. Höjd: 28 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday October 28 2024
at 18:28:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/10 16:57:44 1      500 kr
28/10 18:23:52 2      Vinnande bud
28/10 18:24:14 2      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: apor keramik konsthantverk nutida skulptur skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr