KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12498058
*
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 21:44:09
1
300 kr
21/4 22:52:29
2
200 kr
21/4 22:52:29
1
250 kr (Budbetjänt)
21/4 22:53:25
2
300 kr
21/4 22:53:25
1
300 kr (Budbetjänt)
21/4 22:55:01
2
400 kr
22/4 14:32:10
1
500 kr
22/4 16:08:05
2
500 kr
22/4 16:08:05
1
500 kr (Budbetjänt)
22/4 16:39:17
1
Vinnande bud
22/4 17:59:15
2
600 kr
22/4 17:59:15
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 18:00:49
2
800 kr
22/4 18:00:49
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45
*
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gideon Börje
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 21:44:09 | 1 | 300 kr |
21/4 22:52:29 | 2 | 200 kr |
21/4 22:52:29 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/4 22:53:25 | 2 | 300 kr |
21/4 22:53:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/4 22:55:01 | 2 | 400 kr |
22/4 14:32:10 | 1 | 500 kr |
22/4 16:08:05 | 2 | 500 kr |
22/4 16:08:05 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
22/4 16:39:17 | 1 | Vinnande bud |
22/4 17:59:15 | 2 | 600 kr |
22/4 17:59:15 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/4 18:00:49 | 2 | 800 kr |
22/4 18:00:49 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:45