KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967575
*
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 18:53:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 15:20:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
Läs mer om Olle Larsson
nr 1396 7575
Olle Larsson
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Olle Larsson, komposition, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk målare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 15:20:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olle Larsson
Lars Olov (Olle) Larsson, svensk mÃ¥lare född i Söderhamn 1926, död 1996 i Stockholm .Läs mer om Olle Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle larsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



