ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawings 13038371
*
nr 1303 8371
Torsten Ridell
(f. 1946), Sverige
Torsten Ridell (b. 1946), Sweden. Tillskrivna. Ej signerade, oramade lösa blad. Sheet: 64x50 cm,
INDIAN INK DRAWINGS, Tillskrivna. Ej signerade, oramade lösa blad. Bladets mått: 64x50 cm
Torsten Ridell, Swedish painter, born 1946.
Droit De Suite
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 27 2020
at 20:33:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/1 12:07:29
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tillskrivna torsten ridell tuschteckningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Torsten Ridell
Torsten Ridell, Swedish painter, born 1946.
nr 1303 8371
Torsten Ridell
(f. 1946), Sverige
Torsten Ridell (b. 1946), Sweden. Tillskrivna. Ej signerade, oramade lösa blad. Sheet: 64x50 cm,
INDIAN INK DRAWINGS, Tillskrivna. Ej signerade, oramade lösa blad. Bladets mått: 64x50 cm
Torsten Ridell, Swedish painter, born 1946.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 300 |
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday January 27 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/1 12:07:29 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tillskrivna torsten ridell tuschteckningar vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



