KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707233
nr 1570 7233
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 35x30 cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 18:26:24
14/10 11:14:57
300 kr
15/10 17:51:29
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström