KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 17155088

nr 1715 5088

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsetsning, "Metaren". Signerad, numrerad 4/100, daterad 1978. Bildmått: 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 39x43 cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 19:41:03

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman