KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16165280
nr 1616 5280
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1958, träd, bladets mått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2024
kl 19:17:53
29/4 18:00:41
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson