![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666613
*
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 17:03:35
1
500 kr
9/5 16:29:25
2
600 kr
9/5 16:30:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/5 17:03:35 | 1 | 500 kr |
9/5 16:29:25 | 2 | 600 kr |
9/5 16:30:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.Läs mer om Börje Frykenstam
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19