Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 16143014



*

nr 1614 3014


WATERCOLOURS

6 parts, Stockholm, Sweden, various artists. Signed, outer dimensions including frame: 19x23-29x35,


6 st, Stockholmsmotiv, olika konstnärer, Signerad, yttermått inklusive ram: 19x23-29x35 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday April 22 2024
at 20:36:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/4 09:59:03 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller motiv från stockholm olika konstnärer stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr