KONST / Litografier / Färglitografi 14666020
nr 1466 6020
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Dansande barn". Signerad, färglitografi, numrerad 162/330. Bildmått: 36x48, yttermått inklusive ram: 54x67 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:02:06
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)