![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15837104
*
nr 1583 7104
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, numrerad 83/210. Färglitografi, bildmått: 59x79 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 18:29:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 12:52:31
1
1.000 kr
4/12 16:55:37
2
1.300 kr
4/12 18:22:13
1
Vinnande bud
4/12 18:23:47
2
1.500 kr
4/12 18:23:47
1
1.600 kr (Budbetjänt)
4/12 18:24:02
2
1.700 kr
4/12 18:24:02
1
1.800 kr (Budbetjänt)
4/12 18:24:14
2
1.900 kr
4/12 18:24:14
1
2.000 kr (Budbetjänt)
4/12 18:24:50
2
2.200 kr
4/12 18:24:50
1
(budbetjänt)
4/12 18:26:05
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1583 7104
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, numrerad 83/210. Färglitografi, bildmått: 59x79 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 12:52:31 | 1 | 1.000 kr |
4/12 16:55:37 | 2 | 1.300 kr |
4/12 18:22:13 | 1 | Vinnande bud |
4/12 18:23:47 | 2 | 1.500 kr |
4/12 18:23:47 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:24:02 | 2 | 1.700 kr |
4/12 18:24:02 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:24:14 | 2 | 1.900 kr |
4/12 18:24:14 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:24:50 | 2 | 2.200 kr |
4/12 18:24:50 | 1 | (budbetjänt) |
4/12 18:26:05 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08