KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15685132
nr 1568 5132
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsning, Kungsfiskare. Signerad, numrerad 151/260. Bildmått: 30x27 cm, yttermått inklusive ram: 44x39 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:35:59
100 kr
300 kr
800 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius