KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143214

nr 1614 3214

Hampe Svanberg

(1883-1961), Sverige

Oljemålning, "Sommarkväll Härnösand". Signerad. Olja på duk, 39x69 cm, yttermått inklusive ram: 46x76 cm

Hans Hampe Svanberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1961.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 22 april 2024
kl 20:20:33

Hampe Svanberg

Läs mer om Hampe Svanberg