ART / Lithographs / Litograph in colors 15042009
nr 1504 2009
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Segelbåtar. Signerad, färglitografi, numbered 180/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Segelbåtar. Signerad, färglitografi, numrerad 180/360. Bildmått: 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Lars Norrman, born 1915, dead 1979, Swedish painter, and draughtsman.
700
SEK 500
Monday November 21 2022
at 18:19:19
21/11 18:14:19
- Thema-auction
Nov 21
Read more about Grafik
Lars Norrman
Read more about Lars Norrman