Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 12507015



*

nr 1250 7015


WATERCOLOURS

3 pcs, late 19th century, Lösa blad, 12x15 ca, Stockholm, Sweden,


3 st, Sent 1800-tal, Lösa blad, 12x15 ca, Stockholm


Estimate:

500

Auction date:

Monday April 29 2019
at 18:07:08


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lösa blad sekelskifte sent 1800-tal stockholm vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr