KONST / Litografier / Färglitografi 14045466
nr 1404 5466
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Färglitografi, 4 st, Son. Bladets mått: 38x48- 46x55 cm. Signerad, oramad
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:02:00
150 kr
150 kr
Adrian van Arkel
Läs mer om Adrian van Arkel
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.