![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6561663
*
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 15:58:21
1
1.000 kr
11/9 16:31:35
2
800 kr
13/9 19:20:57
2
Vinnande bud
13/9 19:23:44
1
1.500 kr
13/9 19:25:31
1
1.800 kr
13/9 19:26:04
1
2.000 kr
13/9 19:29:19
1
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 15:58:21 | 1 | 1.000 kr |
11/9 16:31:35 | 2 | 800 kr |
13/9 19:20:57 | 2 | Vinnande bud |
13/9 19:23:44 | 1 | 1.500 kr |
13/9 19:25:31 | 1 | 1.800 kr |
13/9 19:26:04 | 1 | 2.000 kr |
13/9 19:29:19 | 1 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54