KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11593403

nr 1159 3403

Oscar Björck

(1860-1929), Sverige

Oljemålning, Skånskt vårlandskap, efter Gustaf Rydberg. Signerad, olja på duk, 43x64 cm

Oscar Björck, svensk bildkonstnär född 1860, död 1929.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 29 januari 2018
kl 20:37:30

  • Klassiska
  • 29 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oscar Björck

Läs mer om Oscar Björck