Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 17255243



*

nr 1725 5243


ETCHING

Torsten Renqvist (1924-2007), Sweden. Signed. Image dimensions: 19x25 cm, outer dimensions including frame: 33x42,


Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad. Bildmått: 19x25 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 22 2025
at 19:46:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/9 20:04:00 1      Vinnande bud
22/9 19:45:06 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik sverige torsten renqvist
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr