KONST / Litografier / Färglitografi 14193114
nr 1419 3114
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Signerad, numrerad 52/150, daterad 1990. Färglitografi, bildmått: 43x38cm, yttermått inklusive ram: 68x62cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 september 2021
kl 20:01:35
20/9 14:23:51
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke