ART / Oil paintings / Oil painting 14797115
nr 1479 7115
Hans Osvald Larsson
(1915-1973), Sverige
Hans Osvald Larsson (1915-1973), Sweden. "Lena tröstar", flicka och man. Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Oil on panel, 27x29 cm, outer dimensions including frame: 39x41 cm,
OIL PAINTING, "Lena tröstar", flicka och man. Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Olja på pannå, 27x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x41 cm
Hans Osvald Larsson, born 1915, dead 1973, Swedish painter.
600
SEK 350
Monday July 18 2022
at 19:50:45
14/7 14:44:40
300 kr
18/7 19:39:18
Hans Osvald Larsson
Read more about Hans Osvald Larsson