![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 8559213
*
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:13:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 15:50:20
1
Vinnande bud
27/10 13:00:08
2
200 kr
27/10 13:01:02
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 855 9213
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Curt Asker (f. 1930), 1988, 61/170, bladets mått: 38x47
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 15:50:20 | 1 | Vinnande bud |
27/10 13:00:08 | 2 | 200 kr |
27/10 13:01:02 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08