Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 6168303



*

nr 616 8303


PASTEL (F)

Signerad Adam G, -57, Hamnen i Göteborg, 32x49,


Signerad Adam G, -57, Hamnen i Göteborg, 32x49


Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Auction date:

Monday December 14 2009
at 18:55:54


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita hamnen i göteborg pastell vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr