KONST / Litografier / Färglitografi 13778064
nr 1377 8064
Pontus Carle
(f. 1955), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 64/200, daterad -93. Motivet: 75x58 cm, yttermått inklusive ram: 102x81 cm
Pontus Carle, född 1955 i Lund, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 februari 2021
kl 20:20:51
300 kr
500 kr
400 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr