KONST / Litografier / Färglitografi 12667033
nr 1266 7033
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, daterad -78, löst blad. Motivet: 45x33 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:06:43
29/7 17:04:35
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare