KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13714250
nr 1371 4250
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv, Jungfrgatan, Stora Blecktornet & Jeppes trappor. Signerad. Motivet: 16,5x11 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 januari 2021
kl 20:52:35
5/1 14:57:48
100 kr
11/1 18:51:39