ART / Etchings etc / Dry points 13535528

nr 1353 5528

Sixten Haage

(1926-2021), Sverige

Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signed, daterade 1978 och 1979, numrerade 14/150. Sheet: ca 79x62 cm,

DRY POINTS, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 14/150. Bladets mått: ca 79x62 cm

Yes

700

SEK 500

Monday October 12 2020
at 18:09:59

12/10 14:31:17 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sixten Haage

Read more about Sixten Haage