Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 12396655



*

nr 1239 6655


SCULPTURES

3 pcs, Austin Sculpture, "Lycko-gudarna", 1981, ceramics. Height: 80,


3 st, Austin Sculpture, "Lycko-gudarna", 1981, keramik. Höjd: 80


Estimate:

6000

Sold:

SEK 4000

Auction date:

Monday Mars 4 2019
at 18:31:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/3 17:46:08 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: austin sculpture keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr