KONST / Litografier / Färglitografi 14222095
*
nr 1422 2095
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, daterad 75, yttermått inklusive ram: 49x62-54x67 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:35:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:34:27
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Dénes Perger
nr 1422 2095
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, daterad 75, yttermått inklusive ram: 49x62-54x67 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:34:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:08