ART / Lithographs / Träsnitt 5464062
*
nr 546 4062
Träsnitt
Lenght: ()
5 st. Sven Olov Ehren, numrerade (Kornhamnstorg till Slussen) 38x55
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday October 13 2008
at 17:45:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/10 15:07:59
1
Vinnande bud
13/10 15:33:06
2
950 kr
13/10 15:38:53
3
1.100 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik linoleumsnitt litografier numrerade sven olov ehren träsnitt
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:51
*
Träsnitt
nr 546 4062
Träsnitt
Lenght: ()
5 st. Sven Olov Ehren, numrerade (Kornhamnstorg till Slussen) 38x55
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 1200 |
| Auction date: |
Monday October 13 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/10 15:07:59 | 1 | Vinnande bud |
| 13/10 15:33:06 | 2 | 950 kr |
| 13/10 15:38:53 | 3 | 1.100 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik linoleumsnitt litografier numrerade sven olov ehren träsnitt
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
26 jan at 19:51



