KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206425
nr 1520 6425
Erik Persson
(1879-1973), Sverige
Oljemålning, Naivistiskt landskap. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Erik Persson, svensk målare född 1879, död 1973.
måndag 6 februari 2023
kl 20:30:18