ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9344264
*
nr 934 4264
WATERCOLOUR
Leo Fallkowski, PÃ¥ bussen, signed, 28x40,
Leo Fallkowski, PÃ¥ bussen, signerad, 28x40
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:40:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/1 10:03:02
1
100 kr
8/1 11:29:49
2
300 kr
8/1 12:33:31
1
300 kr
8/1 12:33:31
2
300 kr (Robot)
8/1 12:33:49
1
400 kr
12/1 12:21:33
3
400 kr
12/1 12:21:34
1
400 kr (Robot)
12/1 16:13:20
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bussen leo fallkowski vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
19 jan at 18:52
-
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
today
19 jan at 20:26
-
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
today
19 jan at 18:57
-
7048 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
Present: SEK 400
Auction ends
today
19 jan at 18:49
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
today
19 jan at 20:22
-
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
today
19 jan at 20:22
*
WATERCOLOUR
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4264
WATERCOLOUR
Leo Fallkowski, PÃ¥ bussen, signed, 28x40,
Leo Fallkowski, PÃ¥ bussen, signerad, 28x40
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 450 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 5/1 10:03:02 | 1 | 100 kr |
| 8/1 11:29:49 | 2 | 300 kr |
| 8/1 12:33:31 | 1 | 300 kr |
| 8/1 12:33:31 | 2 | 300 kr (Robot) |
| 8/1 12:33:49 | 1 | 400 kr |
| 12/1 12:21:33 | 3 | 400 kr |
| 12/1 12:21:34 | 1 | 400 kr (Robot) |
| 12/1 16:13:20 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bussen leo fallkowski vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
19 jan at 18:52 -
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
today
19 jan at 20:26 -
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
today
19 jan at 18:57
-
7048 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
Present: SEK 400
Auction ends
today
19 jan at 18:49 -
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
today
19 jan at 20:22 -
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
today
19 jan at 20:22



