Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 4572073



*

nr 457 2073


Spegel

Rokokostil, höjd: 135


Utrop:

300 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 mars 2007
kl 17:56:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/3 10:52:01 1      300 kr
14/3 23:31:40 2      350 kr
16/3 20:47:24 3      500 kr
17/3 16:44:10 4      450 kr
17/3 16:44:51 4      550 kr
18/3 12:13:09 3      700 kr
19/3 10:42:12 5      1.000 kr
19/3 11:44:21 6      800 kr
19/3 15:58:31 4      900 kr
19/3 15:59:17 4      1.000 kr
19/3 16:00:15 4      1.100 kr
19/3 16:46:15 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr