KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937328
nr 1693 7328
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Räv i landskap. Signerad, daterad 1869. Olja på duk på pannå, 75x92 cm, yttermått inklusive ram: 92x109 cm
Kondition: skador
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 april 2025
kl 19:44:08
9/4 11:48:08
Konrad Simonsson
Läs mer om Konrad Simonsson