KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482008

nr 1548 2008

Sigrid de Rougemont-Wahlström

(1888-1984), Sverige

Oljemålning, Dansande flickor i park. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x68 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 19 juni 2023
kl 18:01:27

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Sigrid de Rougemont-Wahlström

Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström