KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11684002
nr 1168 4002
Kurt Meyer-Eberhardt
(1895-1977), Tyskland
Etsningar, 2 st. Erotiska motiv, signerade, 28x22 resp. 23x15
Kurt Meyer-Eberhardt, tysk bildkonstnär född 1895, död 1977.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 mars 2018
kl 20:35:18
8/3 11:47:56
Kurt Meyer-Eberhardt
Läs mer om Kurt Meyer-Eberhardt