ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 14499326
nr 1449 9326
Oskar Leonard Anderson
(1836-1868), Sverige
Oskar Leonard Anderson (1836-1868), Sweden. Signed, daterade 1866. Tusch respektive blyerts på papper. Sheet: 43x35 cm, oramade lösa blad,
DRAWINGS, Signerade, daterade 1866. Tusch respektive blyerts på papper. Bladets mått: 43x35 cm, oramade lösa blad
Oskar Leonard Anderson, Swedish painter born in Stockholm 1836, dead 1868.
600
SEK 300
Monday February 21 2022
at 18:26:56
150 kr
150 kr
150 kr (Robot)
200 kr
250 kr
Oskar Leonard Anderson
Read more about Oskar Leonard Anderson