MISCELLANEOUS / Jewellery / Knapp (dds) 4297074

nr 429 7074

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Lenght: ()

Knapp (dds), Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, 1940-1950-tal, blå, grå och grön glasyr, 3 x 3.5 cm, signerad: '(Studiohanden) Stig L'

Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.

Yes

1000

SEK 500

Monday September 25 2006
at 16:00:01

  • Artist/Designer

Stig Lindberg

Read more about Stig Lindberg
Blå Eld
Koka Blå