SILVER & METAL / Silver / Sugar tongs 14099287
nr 1409 9287
SUGAR TONGS
silver, Russia, Delvis förgylld. Length: 13, 5, vikt 30g ca,
silver, Ryssland, Delvis förgylld. Längd: 13,5 cm. Vikt: ca 30g
600
SEK 300
Monday August 2 2021
at 19:44:22
29/7 17:32:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver