ART / Frames / Ram 3685475
*
nr 368 5475
Ram
Lenght: ()
förgylld, "Porträtt" 46x37
Estimate:
300
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday July 18 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/7 15:37:45
1
500 kr
17/7 11:42:44
2
450 kr
17/7 11:43:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 MIXED MEDIA
Andrzej Bienkowski. Signed, mixed media, numbered ..//
Auction ends
today
3 juni at 20:29
-
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, including royal copenhag..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 20:27
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57
-
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
today
3 juni at 18:04
-
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
today
3 juni at 20:50
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 200
Auction ends
today
3 juni at 18:02
*
Ram
nr 368 5475
Ram
Lenght: ()
förgylld, "Porträtt" 46x37
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 550 |
Auction date: |
Monday July 18 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/7 15:37:45 | 1 | 500 kr |
17/7 11:42:44 | 2 | 450 kr |
17/7 11:43:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
3029 MIXED MEDIA
Andrzej Bienkowski. Signed, mixed media, numbered ..//
Auction ends
today
3 juni at 20:29 -
3006 CRÈME CUPS
9 pcs, blandade modeller, including royal copenhag..//
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 20:27 -
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57
-
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
today
3 juni at 18:04 -
3161 DISH
19th/20th century, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mö..//
Auction ends
today
3 juni at 20:50 -
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 200
Auction ends
today
3 juni at 18:02