SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 266022
nr 26 6022
BESTICK
Silver, 1800-tal, 36 del
Utrop:
3.800 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 18 december 2000
kl 18:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver