SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Chocolate pot 6502012
nr 650 2012
CHOCOLATE POT
tin, height: 25, wear, damages.
tenn, höjd: 25
Condition: slitage, skador
100
SEK 200
Monday August 9 2010
at 19:09:19
150 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
CHOCOLATE POT
Condition: slitage, skador
nr 650 2012
CHOCOLATE POT
tenn, höjd: 25
Condition: slitage, skador
Estimate: | 100 |
Sold: | SEK 200 |
Monday August 9 2010 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn